Zastupitelství Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA v České republice

Publikace

Nové centrum MSH AllatRa vo Valašskom Meziříčí

Dobrý deň milý čitatelia, rada by som vám predstavila novučičké koordinačné centrum Medzinárodného spoločenského hnutia Allatra, ktoré sa nachádza v Českej Republike v mestečku Valašské Meziříčí. Toto centrum vzniklo vďaka iniciatíve a dobrej vôli jedného človeka. Zase som sa presvedčila, že i jeden človek môže nezištne spraviť veľa dobra pre celú spoločnosť. A my sme mu za to veľmi vďačný i celej jeho rodine, ktorá sa na tomto projekte podielala.

Přečtěte si více...


Sjednocení lidstva – základ pro přežití v době globální změny klimatu na Zemi

Každý z nás neustále komunikuje s okolním prostředím – žijeme v přírodních, denních a ročních rytmech, reagujeme na změny teploty, tlaku a vlhkosti. Existuje mnoho meteotropistických lidí, u kterých změna klimatických podmínek výrazně ovlivňuje zdraví. Dokonce i ti, kteří nejsou tak citliví na rozmary počasí, konstatují, že klima, nějakých 20–30 let zpátky, bylo mnohem klidnější, než je tomu dnes.

Přečtěte si více...


Společnost založená na morálce, přátelství, lásce, toleranci, nezištné pomoci…je reálná!

Já osobně jsem ekonom, má společnost je Partner ALLATRA dohody o globálním partnerství a jako soukromá osoba na MSH pomáhám jako moderátorka TV Allatra Česko-Slovensko, nahrávám audioknihy od Anastasie Novych, píši články do novin Polahoda, dělám korektury textů, pomáhám při organizaci seminářů z psychologie a při účasti na festivalech, starám se o účetnictví zastupitelstva v ČR. Tato práce mne neuvěřitelně naplňuje energií a radostí. Vše dělám ve svém volném čase, nezištně.

Přečtěte si více...


Pocit

Pocit

17-04-2016

Jaro je pro mě nejkrásnějším obdobím v roce. Příroda se probouzí z dlouhého zimního spánku a dává to nádherným způsobem najevo. Uvědomuji si, že tuto krásu vnímám úplně novým způsobem. Nové barvy, nové zvuky, nové vůně, všechno má zcela jiný rozměr. V čem se skrývá kouzlo mého nového pohledu? "Pocit!". To je to správné slovo. Jaro ve mě vyvolává pocity. Novým neobvyklým způsobem. Všechno jednoduše cítím. Je to neuvěřitelné!

Přečtěte si více...


SVOBODA

SVOBODA

14-04-2016

I když je dnešní doba hodně uspěchaná, cítím, že na samotnou podstatu člověka to nemá vliv. Radosti a strasti obyčejných lidí se nemění, stejně jako touha po poznání či svobodě. Vzpomínám si na vyprávění mého dědečka o druhé světové válce. Jeho příběh ve mně dodnes vyvolává úctu a pokoru. Byl tehdy "totálně nasazen" na práci v Berlíně.

Přečtěte si více...


Cui bono?

Cui bono?

14-04-2016

To je prvá otázka, ktorá vyvstane po vzhliadnutí programu, ktorý bol odvysielaný na troch ukrajinských kanáloch, s obsah namiereným proti Medzinárodnému spoločenskému hnutiu AllatRa. Kto bol objednávateľom tohto programu je jasné z jeho obsahu. Komparácia neprávd, poloprávd a vyjadrení vytrhnutých z kontextu, nepokryte očierňuje hnutie, ktorého činnosť je zameraná na vytvorenie duchovno tvorivej spoločnosti, založenej na morálnych hodnotách a usilujúcej sa vybudovať podmienky pre spojenie národov celého sveta na duchovnom základe.

Přečtěte si více...


Naša budúcnosť závisí od každého z nás

Chcela by som sa podeliť o svoju skúsenosť s MSH Allatra. Môj život sa uberal štandardným smerom, tak ako aj životy ľudí, ktorí ma obklopovali. Vo svojom vnútri som však cítila obrovskú prázdnotu. Náhodou som sa dostala ku knihám A. Novych a po ich prečítaní som pocítila obrovskú potrebu podeliť sa o tieto informácie s ostatnými ľuďmi. Dôvod bol veľmi jednoduchý. Našla som zmysel svojho života a vyplnila prázdnotu. V hlave však vznikla otázka, ako to spraviť, aby čo najviac ľudí mohlo pocítiť toto šťastie, ktoré si každý nosí v sebe.

Přečtěte si více...


MSH ALLATRA. Z vlastní zkušenosti

Vzhledem ke skutečnosti, která před nedávnem vznikla na Ukrajině, kdy nečestní novináři vyprovokovali vlnu pomluv a tak svým jednáním vystavili v ohrožení života a zdraví veřejně známé osobnosti, člena Mezinárodního společenského hnutí „ALLATRA“, lékaře a vědce světového významu – profesora, akademika, autora metody vertebrorevitologie, Igora Danilova (Kyjev, Ukrajina), chci uveřejnit mou zkušenost se členy již zmíněného hnutí AllatRa.

Přečtěte si více...


Virus jménem fejk

Virus jménem fejk

08-04-2016

Poslední dobou se ve světě žurnalistiky rozmohl nechvalně známý nešvar – fejk. Setkáváme se s tím dennodenně. Řada současných novinářů si demokracii a svobodu projevu vysvětluje zkrátka po svém. Připomeňme si, že svoboda projevu znamená, že člověk, bez obav z nějakého postihu, může lidem přinést pravdivé informace o dění kolem nás, pokud možno lidským způsobem, nikoli cestou lživých zpráv se štvavým nádechem...

Přečtěte si více...


PRO KOHO JE VÝHODNÝ SVĚTOVÝ KONFLIKT? Aneb MSH „ALLATRA“ О CTI, SVOBODĚ A LIDSKÝCH PRÁVECH

V současné době jsou média nejmocnějším nástrojem pro formování kolektivního vědomí a jeho manipulaci. Bohužel se v dnešní konzumní společnosti stává běžným jevem, že na diváky proudí tok agresivní, NIKÝM NEOVĚŘENÉ informace, která se prezentuje různými obaly, včetně „vyšetřování“. Ovšem, ve skutečnosti se jedná o nepravdivé informace „na objednávku“. Mezi novináři se to nazývá „fejk“ (z anglického slova „fake“ – „falešný“), jedná se o falešnou informaci, která se vydává za pravdu. Mediální „fejky“ jsou záměrně nepravdivé informace, které jsou sdělovány nebo zveřejňovány bezohlednými osobami za účelem zisku, touhy po slávě či realizace dalších zájmů.

Přečtěte si více...